II etap projektu zakończony

Wpisane przez: Dorota Łasowska
Utworzono: 26 czerwiec 2010
      Od 1 grudnia 2009 r. do 20 czerwca 2010 r., w czasie obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz na zajęciach pozalekcyjnych w klasie Id pod kierunkiem mgr Doroty Łasowskiej realizowano II etap Projektu edukacyjnego "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz przez budżet państwa. Działania prowadzone w ramach Projektu polegały na zastosowaniu i wykorzystaniu w praktyce teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera. Na bazie nowoczesnych środków dydaktycznych powstały Dziecięce Ośrodki Zainteresowań, w których uczniowie realizowali zadania wynikające z programu opracowanego przez nauczyciela. Bogate środowisko edukacyjne umożliwiło dzieciom wszechstronny rozwój w zakresie inteligencji językowej, matematyczno - logicznej, wizualno - przestrzennej, muzycznej, ruchowej, przyrodniczej, interpersonalnej i intrapersonalnej. Podsumowaniem działalności uczniów w ramach Projektu był pokaz efektów ich pracy w formie programu artystycznego dla rodziców, rodzeństwa, dziadków, dyrekcji szkoły oraz zainteresowanych nauczycieli. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje talenty indywidualnie i zbiorowo w różnych formach aktywności podczas spotkania w dn. 17 czerwca 2010 r. Spotkanie to było również okazją do przekazania nauczycielowi realizującemu III etap Projektu w przyszłym roku szkolnym środków dydaktycznych oraz życzeń owocnej pracy.
foto1.gif