Olek, Kamila i Michał na MP w pływaniu

Wpisane przez: Robert Guzik
Utworzono: 23 lipiec 2010
      Jak wszyscy wiemy w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie funkcjonują klasy sportowe. Między innymi pływackie. Mówiąc o pływaniu w klasie sportowej, kojarzymy to z wyczynem, ale nie zawsze tak jest. Zaangażowanie przekłada się na umiejętności, a je powinno się sprawdzać w rywalizacji sportowej. Wśród uczniów klasy VI byli tacy, którzy poświęcili więcej wysiłku i dodatkowo, poza „szkolnymi” godzinami postanowili ciężko popracować. Nagrodą był udział w Mistrzostwach Polski Młodzików 13 letnich w pływaniu. Do wcześniej trenującego w „nadgodzinach” z własnej woli Olka Tkaczyka dołączyli Kamila Sznajder i Michał Młodecki. Ich praca przyniosła oczekiwane rezultaty, więc wzięli udział w tej najważniejszej imprezie w ich roczniku. Stanęli do rywalizacji z najlepszymi w Polsce uczniami, zrzeszonymi w Polskim Związku Pływackim, trenującymi w klubach z tradycjami, klasach sportowych w Szkołach Mistrzostwa Sportowego. W dniach od 2 do 4 lipca 2010 na basenie „Słowianka” w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Młodzików 13 letnich. Brało w nich udział łącznie 472 zawodniczek i zawodników z 124 klubów z całej Polski. Zawodnicy rywalizowali w 31 konkurencjach na różnych dystansach. Wśród nich Kamila Sznajder, Michał Młodecki i Aleksander Tkaczyk zrzeszeni w „Wodniku” MOSiR Krosno zgodnie z regulaminem klasy sportowej.
Każdy z zawodników mógł startować maksymalnie w czterech konkurencjach. Wyniki Eliminacji pokazały, że nasze „Wodniki” są świetnie przygotowane. Cała trójka znacznie poprawiła swoje rekordy życiowe. Zarówno Kamila jak i Michał poczuli smak udziału w MP i adrenalinę związaną ze startami w eliminacjach, co bardzo pozytywnie wpłynęło na ich rezultaty. Aleksander Tkaczyk w swoich konkurencjach kwalifikował się do ścisłych finałów. W pierwszy dzień startował w eliminacjach na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem zmiennym. W finale stanął na czwartym torze jako najszybszy zawodnik porannych eliminacji na 50 metrów stylem dowolnym. Po bardzo zaciętej walce, został wicemistrzem Polski z czasem 26.36 sek, a następnie wywalczył XIII miejsce w kraju na 200 zmianą z czasem 2.28,83 sek. Drugi dzień przyniósł X miejsce na 50 metrów stylem motylkowym (czas 29.66 sek): W trzecim dniu zdobył tytuł Mistrza Polski na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 57.70 sek. Konkurencja ta zwana jest w żargonie pływackim jako „królewska”. Podsumowując osiągnięcia Alexa w tym roku należy pamiętać, że w styczniu na Zimowych Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim, zdobył tytuł Mistrza Polski płynąc na 50 m stylem dowolnym i wicemistrza Polski na dystansie 100 m stylem dowolnym, czym bardzo zmobilizował pozostałych uczniów w klasie (szczególnie Kamilę i Michała, którzy zaczęli wspólnie z Olkiem dodatkowe treningi) i pokazał, że każdy może zostać MISTRZEM!!! Teraz potwierdził, że to nie tylko przypadek! Przypominamy, że OLEK za swoje osiągnięcia otrzymał z rąk Prezydenta Krosna, tuż przed Mistrzostwami na wręczeniu nagród za osiągnięcia w obecnym roku szkolnym tytuł PRIMUS INTER PARES. Życzymy wszystkim uczniom, by te sukcesy dały im poryw i mobilizację do często monotonnego, ale jakże efektywnego wysiłku.

Galeria foto Galeria foto Film Film