Bądź bezpieczny na drodze

Wpisane przez: p. J. Filar, p. M. Rodzeń, p. D. Łasowska
Utworzono: 12 październik 2010
      8 października w grupie wiekowej klas II i III odbył się apel, na którym została przedstawiona inscenizacja przygotowana przez klasę II a i III b pod kierunkiem p. J.Filar i M. Rodzeń. Celem apelu było przypomnienie uczniom zasad dbania o własne bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Dzieci są jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu drogowego, a zapewnienie im bezpieczeństwa możliwe jest tylko przy wspólnym działaniu rodziców, szkoły i policji. Uczniowie przygotowali różne rekwizyty – znaki drogowe, przejście dla pieszych, sygnalizacje świetlną. W wierszach, piosenkach i scenkach przekazali ważne dla wszystkich informacje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Pani D.Łasowska zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „Bądźmy ostrożni, bądźmy uważni” , który będzie trwał do końca października.