Jesteśmy już uczniami

Wpisane przez: p. M. Niedzielska-Jurczak, p. J. Sajdak
Utworzono: 16 październik 2010
      Pasowanie na ucznia, to bardzo ważna chwila w życiu każdego pierwszoklasisty, ponieważ jest ona początkiem nowej, długiej drogi nauki i szkolnych obowiązków. Dzieci i ich rodzice czekali na ten dzień z niecierpliwością, ale i radością. W naszej szkole ta niecodzienna uroczystość miała miejsce 8 października 2010 r. W sali gimnastycznej wraz ze swoimi wychowawcami spotkali się uczniowie czterech klas pierwszych. Przywitali ich bardzo ciepło i serdecznie uczniowie klas starszych, dyrektor R. Guzik oraz przedstawiciele krośnieńskich władz: prezydent B. Baran, pracownicy Urzędu Miasta i Komendy Policji, którzy w trosce o bezpieczeństwo dzieci na drodze wręczyli im odblaskowe opaski i naklejki. W imieniu rodziców głos zabrała pani A. Brzezińska. Po uroczystym ślubowaniu i ceremonii pasowania, pełnoprawni już uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swą wiedzę i umiejętności w części artystycznej, w której nie zabrakło piosenek, wierszy i tańców. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Z pewnością ten dzień pełen wzruszeń i zabawy, spędzony w miłej atmosferze, na długo pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci.