Żeby Polska była Polską

Wpisane przez: p. R. Nowak-Kogut
Utworzono: 16 listopad 2010
      Dnia 10 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W montażu słowno – muzycznym kilkunastu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przedstawiło drogę Polski do niepodległości. Przypomnieli oni najważniejsze wydarzenia historyczne, które pozwoliły Polsce w listopadzie 1918 roku wydostać się po ponad 120 latach z mroków niewoli. Podczas akademii przypomniano wybitną postać Józefa Piłsudskiego, którego heroizm i patriotyzm zdecydowały o staniu się Polski wolnej i niezależnej. Uczestnicy akademii mogli wysłuchać pięknych wierszy i pieśni patriotycznych i legionowych, których podniosły charakter podkreślił rangę i ważność Święta Niepodległości.