Cała Polska Czyta Dzieciom ma już 10 lat!

Wpisane przez: p. M. Kokosza
Utworzono: 27 luty 2011
Odsłony: 2056
      Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny otrzymała Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na najlepiej przeprowadzoną Kampanię Społeczną Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom za rok 2009/2010. W akcji Czytające szkoły uczestniczymy od 2002 roku. W tym okresie już trzykrotnie zdobyliśmy uznanie i wyróżnienie. Każde dziecko powinno dostać od najbliższych bezcenny dar, który ułatwi mu naukę, relacje z ludźmi i karierę zawodową – dar głośnego czytania. Rodziny, które codziennie czytają dzieciom dla przyjemności obserwują znakomite efekty. Dzieci ładniej mówią, mają lepszą pamięć i rozwiniętą wyobraźnię. Potrafią łatwiej skupić uwagę, rozwijają się emocjonalnie. Posiadają wiedzę o świecie, mocniejsze poczucie własnej wartości oraz wrażliwość. Lepiej się zachowują, są silniej związane z rodziną. Przeznaczmy 20 minut dziennie, codziennie, na czytanie dziecku ciekawych i mądrych książek niosących ważne przesłanie. Złotą listę tytułów zaproponowanych przez Fundację można znaleźć na stronie internetowej www.cpcd.pl . O pomysłach spędzania czasu z dzieckiem – www.rodzinneczytanie.pl Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do aktywnego włączenia się w obchody Jubileuszowego Roku 10 – lecia kampanii czytania.