"Mistrz ortografii 2011"

Wpisane przez: p. M.Rodzeń, p. M.Wach
Utworzono: 22 marzec 2011
Motto:
„Nieznajomość ortografii nie jest grzechem,
grzechem jest natomiast niechęć do jej poznawania.”

prof. A. Markowski

W dniu 9 marca 2011 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Jak corocznie reprezentacje klas rywalizowały w kategoriach dla kl. II i kl. III. W konkursie wzięło udział 40 dzieci. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu znajomości zasad ortografii i pisowni polskiej. Pierwsze miejsce i Odznakę „Mistrz Ortografii” zdobyli uczniowie:
Klasy II - Wiktor Wilkusz, Jagoda Barszczewska, Maja Prajsnar, Dominika Kłak.
Klasy III - Wiktoria Czech, Kaudia Konieczna, Aleksandra Dragan, Klaudia Rychryk, Sara Hasan, Miłosz Bargieł, Patryk Madejka, Nikoletta Świerczek.
Drugim miejscem wyróżniono uczniów:
Klasy II - Dawid Głowacki, Wiktoria Żychowska, Rafał Kielar, Michał Jamka.
Klasy III - Kinga Głowacka, Jakub Penar.
 Wręczenie nagród książkowych, dyplomów i słodyczy odbyło się marca. Oto zdjęcia szczęśliwych laureatów. Za rok znowu konkurs. Czekamy na wszystkich chętnych. Niech Wam w przygotowaniach towarzyszy wierszyk: „Nie jestem tchórz, więc do pracy biorę się już!”

foto.gif