Wychowania przez czytanie

Wpisane przez: p. M. Kokosza
Utworzono: 05 kwiecień 2011
      W dniu 30 marca 2011 roku w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się seminarium poświęcone wychowawczym funkcjom książki oraz wartościom głośnego czytania dzieciom. Honorowymi gośćmi były p. Elżbieta Olszewska – Dyrektor Programowy Fundacji ABC XXI Cała polska czyta dzieciom oraz p. Małgorzata Chojnacka Koordynator programu Nauczanie Wartości. Szkoła nasza od 2006 roku realizuje program kampanii społecznej głośnego czytania dla dzieci. Co roku otrzymujemy ogólnopolskie wyróżnienia za najlepiej przygotowaną i przeprowadzoną kampanię. Nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu. Treści prezentowane podczas referatów dotyczyły wychowania przez czytanie i wychowania chłopców, nauczania wartości oraz znaczenia wychowania emocjonalnego. Poruszono problematykę szans i zagrożeń związanych z mediami elektronicznymi. Szkoła nasza kontynuując program nauczania wartości organizuje konkurs międzyszkolny „Dzieci piszą opowiadania o wartościach”. Najpiękniejsze z opowiadań zostaną zamieszczone na stronie Fundacji. Na ekspozycjach ściennych CPCD i w bibliotece szkolnej prezentowane będą treści z seminarium.
Informacje na stronach internetowych: www.takwartozyc.pl, www.rodzinneczytanie.pl.