"Dzieci piszą opowiadania"

III Edycja Międzyszkolnego Konkursu Słowa
"Pięknie mówię" -
„Dzieci piszą opowiadania"

„Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu,
lecz człowiekiem wartościowym”
Albert Einstein

W dniu 14 kwietnia 2011 roku w MSZzOI odbyła się III Edycja Konkursu Słowa Pięknie mówię. Celem konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny i kształtowanie prawidłowych nawyków pięknego mówienia oraz wspólna praca nad rozwojem mowy i języka. Swój udział potwierdzili uczniowie z czterech krośnieńskich szkół SP 6 SP, SP 10, SP14, SP 15 z klas III i IV. Zgłoszono 13 prac konkursowych. Uczestnicy prezentowali tekst opowiadania własnego autorstwa. Tematyka opowiadań dotyczyła wartości moralnych w życiu człowieka, które kształtują lepszych ludzi, lepsze życie. Inspiracją pomysłu stał się Ogólnopolski Program kampanii społecznej Cała Polska czyta Dzieciom - Program Nauczanie Wartości. Uczennice z Koła Miłośników Książki zaprezentowały Kompas Moralny – zbiór zasad którymi warto kierować się w życiu.

Międzyszkolne Jury w składzie: p. Beata Szczyrska, p. Edyta Kustroń i p. Regina Jupowicz wyróżniło trzy prezentacje:
  • I Nagroda – Katarzyna Niżnik „Widziany sercem” SP 6
  • II Nagroda – Aleksandra Dragan „Niezwykły sen” SP 14
  • III Nagroda – Maciej Jamroza „Porcelanowa Laleczka” SP 14
Laureaci otrzymali wartościowe nagrody książkowe, a wszyscy biorący udział - zbiory prezentowanych prac, które powstały pod tytułem” Świat wartości”. Nauczyciele, opiekunowie i zaproszeni rodzice zwracali uwagę na wysoki poziom prezentowanych utworów i dojrzałość treści oraz trafny wybór tematu. Wartości, tak jak języka trzeba się uczyć od najmłodszych lat. Ucząc wartości pomagamy dzieciom zbudować mocny i prawy charakter. Dzięki nim będą stawiać sobie dobre cele i podejmować słuszne decyzje. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie. Gratulujemy uczniom i dziękujemy za pracę opiekunom. Życząc dalszych sukcesów zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu „Pięknie mówię.”