"Sąd nad książką"

Wpisane przez: p. M. Rodzeń, p. M. Gonet
Utworzono: 09 maj 2011
„ Książka to mistrz, co darmo nauki udziela,
Kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela ”
A. Grabowski

„Sąd nad książką”- to tytuł przedstawienia w wykonaniu uczniów klasy IIIB, które odbyło się 11 kwietnia. Widownią były wszystkie klasy trzecie. W spotkaniu uczestniczyła też pani bibliotekarka Beata Szczyrska. Opowiedziała nam o osobistym zamiłowaniu do książek i pracy w bibliotece zachęcając nas do czytania i udziału w szkolnych konkursach. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Alicja Szepelak. Mówiła o swojej pasji- czytaniu książek i podziękowała nam za interesującą formę zwrócenia uwagi, na ciągle aktualny problem systematycznego czytelnictwa. (Szczególnie zachwycił ją „śpiewający sędzia”, z chórkiem chłopięcym i duetem tanecznym „Klaudie”.) Trema była dość duża, ale poradziliśmy sobie świetnie. Jesteśmy zadowoleni. Podobało się wszystkim nasze przedstawienie i jego temat oraz plakaty i prezentacje książek, a także piosenki. Musieliśmy wystąpić ponownie dla klas drugich. Cóż trudne i wyczerpujące jest życie artysty, ale satysfakcjonujące! Mamy nadzieję, że wzrośnie czytanie książek wśród wszystkich obecnych na przedstawieniu.
Autorzy tekstu – uczniowie kl. III B
foto.gif