Pasowanie na ucznia 2011

Wpisane przez: p. A. Szepelak
Utworzono: 05 październik 2011
      pasowanie.jpgRozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla ucznia i jego rodziców. Dziecko poznaje nowe środowisko, kolegów, nauczycieli. Bardzo się stara, żeby sprostać nowym obowiązkom. Chce wśród poznanych osób znaleźć swoje miejsce. Sprzyja temu akt przyjęcia pierwszaków do szkolnej rodziny, tzw. Ślubowanie.
      Dzień 30 września 2011 roku pozostanie długo w pamięci pierwszoklasistów MZSzOI i ich rodziców. W baśniowej scenerii „Krainy Wiedzy” odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. „Ta tradycja trwa już trzydzieści lat, czyli odkąd istnieje szkoła”, podkreślił w swym wystąpieniu dyrektor Robert Guzik. Życzył uczniom wytrwałości w dążeniu do celu, samych szóstek i uśmiechu na co dzień. Jubileuszową uroczystość zaszczycił swą obecnością Kurator Oświaty Antoni Wydro. Wręczył on każdemu uczniowi dyplomik z gratulacjami oraz życzeniami „zdobywania, nie tylko wiedzy, ale również przyjaciół i zrozumienia nauczycieli, odkrywania swoich pasji, rozwijania talentów, odwagi w pytaniach i radosnego poznawania świata.”
Nowi uczniowie, będąc nadwornymi gośćmi Króla i Królowej „Krainy Wiedzy” , popisali się pięknym śpiewem, znajomością hymnu państwowego i wierszy patriotycznych. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie wypowiadając słowa: „Jestem małym Polakiem, Kocham moją ojczyznę, Pragnę dbać o dobre i mię swojej klasy i szkoły, Przyrzekam być dobrym kolegą, Przyrzekam być przyjacielem zwierząt i roślin, Będę starał się swą nauką i zachowaniem Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, Ślubuję !” Pierwszoklasiści uroczo i poważnie prezentowali się w biretach podczas ceremonii Pasowania na Ucznia. Aktu tego dopełnili pani dyrektor Alicja Szepelak i pan dyrektor Robert Guzik. Emocjonalnie ogromnie zaangażowani w ten jubileuszowy tradycyjny rytuał rodzice wykonali mnóstwo zdjęć upamiętniających ten niepowtarzalny moment w życiu każdego ucznia. Uroczystość uświetnił swoimi występami zespół taneczny „Gracja” prowadzony przez państwa Halinę i Andrzeja Orszulaków. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Otrzymali również z rąk nauczycieli tarcze i legitymacje szkolne.

foto.gif