Świetlicowe andrzejki

Wpisane przez: Świetlica
Utworzono: 06 grudzień 2011
Jak co roku w naszej świetlicy zostały zorganizowane „Andrzejki”. Dzieci przygotowały się znakomicie: kolorowe stroje harmonizowały z barwnym makijażem, wykonanym przez uczniów starszych klas. Ważnym elementem stroju były buty - to one (według wróżb andrzejkowych) miały decydować o tym, kto najprędzej stanie na ślubnym kobiercu. Wróżenie rozpoczęliśmy przy magicznym kręgu liczbowym, przepowiadającym najbliższe wydarzenia. Popularna wróżba z butelką wywołała entuzjazm wśród dziewcząt i chłopców. Następnie dzieci losowały kartki z kolorami i symbolami przepowiadającymi przyszłość. Kolejna z wróżb - kubeczki skrywające magiczne przedmioty - wzbudziła zainteresowanie szczególnie starszych dzieci, których cieszyła wizja nowego domu, czy dalekiej podróży. Najwięcej zwolenników zyskała wróżba z monetą: wszystkie dzieci chciały wrzucić pieniążka do miski z wodą, licząc na spełnienie marzenia oraz wróżba z sercem, której celem było poznanie imienia przyszłej ukochanej lub ukochanego. Andrzejki zakończyliśmy zabawami i tańcami przy rytmicznej, dyskotekowej muzyce.
foto.gif