Mistrz ortografii

Utworzono: 03 kwiecień 2012
Odsłony: 1934
 „Czemu zwykłe „u " kukułka,
a jaskółka tak jak kółka?
Czemu różne duch i druh?
Wszystko trzeba wiedzieć...Uch!
Odpowiedzieć ten potrafi, kto się zna na ortografii!"

W dniu 15 marca 2012 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Jak corocznie reprezentacje klas rywalizowały w kategoriach dla kl. II i kl. III. W konkursie wzięło udział 60 dzieci. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu znajomości zasad ortografii i pisowni polskiej. Laureatami konkursu zostali:
Klasy II – Amelka Gruszka, Wiktor Ostrowski, Natalia Omachel, Karolina Kaleta, Mariusz Górka.
Klasy III – Wiktor Skwara, Gabriela Markowicz, Rafał Kielar, Wiktoria Barszczewska, Łucja Winiarska, Michał Jamka, Karolina Jakieła, Kamila Czepiel, Oliwia Płomycz, Alicja Byczyńska.
Na apelu 22 marca odbyło się wręczenie przez panią dyrektor Alicję Szepelak, panią Małgorzatę Wach i Małgorzatę Rodzeń nagród książkowych, dyplomów i słodyczy. Serdecznie gratulujemy laureatom i już dziś serdecznie zapraszamy za rok znowu na kolejny konkurs.