IV Edycja Międzyszkolnego Konkursu Słowa

Wpisane przez: Marta Kokosza
Utworzono: 07 maj 2012
"Pięknie mówię"
„Śmieszne wierszyki łamiące języki"

"Wszystko po to, aby z gracja
Cieszyć się artykulacją,
Bo kto ćwiczy się w wymowie
Znajdzie radość w każdym słowie"

Małgorzata Strzałkowska

W dniu 27 kwietnia 2012 w naszej szkole odbyła się IV Edycja Międzyszkolnego Konkursu Słowa „Pięknie mówię". W konkursie udział wzięło 24 uczniów z 7 krośnieńskich szkół podstawowych – SP 12, SP 5, SP 3, SP 8, SP 11, SP 14, SP15. Międzyszkolne Jury w składzie: p. Beata Szczyrska, p. Beata Wietecha-Sysak, p. Małgorzata Prajznar oceniało prezentacje ustne utworów M. Strzałkowskiej, G. Gellner, A. Fraczek, J. Tuwima, J. Brzechwy w wykonaniu dzieci. Przy ocenie brano pod uwagę tempo, rytm, dykcję, interpretację oraz wrażenie artystyczne. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Nagrody otrzymali:

I Nagroda – Wiktoria Pasterczyk SP 3
II Nagroda – Magdalena Gancarz SP 12
III Nagroda – Julia Tomkiewicz SP 8

Aleksandra Świerczek SP 14
Julia Przybyła SP 5
Mateusz Trzemżalski SP 12
Monika Szczepanik SP 11
Paulina Urbaniak SP 15

Serdecznie gratulujemy uczniom i dziękujemy za pracę opiekunom.
Życząc dalszych sukcesów zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu „Pięknie mówię."