„Z Marią Konopnicką poznajemy świat"

Wpisane przez: Małgorzata Rodzeń
Utworzono: 15 maj 2012

„Próżniak, kto się nudzi w szkole!" napisała poetka Maria Konopnicka. Priorytetem naszej szkoły jest kształtowanie postaw lokalnego patriotyzmu, rozbudzanie poczucia przywiązania do naszego regionu, poznawania wybitnych ludzi z nim związanych. Ten nadrzędny cel staramy się połączyć z recytacją dziecięcą, co z drugiej strony ma służyć rozwijaniu ekspresji twórczej, bogaceniu słownictwa, ćwiczeniu pamięci...etc. Zachęceni przez nauczycieli, trud podjęli uczniowie z kl. I, II, III uczestnicząc 11 maja w eliminacjach do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Z Marią Konopnicką poznajemy świat".
Etap szkolny -wyniki
Laureaci: Wiktoria Hawrot - klasa IIIb, Patrycja Żywiec - klasa IIIa, Kamila Surowiec - klasa IIa.
Wyróżnieni: Michella Nasissi - klasa Ib, Julia Wojdyła - klasa Ic.
Umiejętności recytatorskie oceniała komisja konkursowa w składzie pani Agnieszka Miezin i pani Małgorzata Rodzeń.