"Moje miasto bez elektrośmieci"

Wpisane przez: Magdalena Urbańska
Utworzono: 25 maj 2012

W tym roku szkolnym uczniowie klas III, przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci". W ramach tego projektu wychowawcy klas zrealizowali cztery zajęcia o elektrośmieciach, podczas których uczniowie pracując między innymi w zeszytach ćwiczeń, pogłębili wiedzę ekologiczną, poznawali zasady postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz uczestniczyli w konkursie plastycznym pt: Moje miasto bez elektrośmieci". Podsumowaniem tego programu był „Dzień Otwarty", który odbył się w naszej szkole dnia 25 IV 2012r. Z tej okazji zaprosiliśmy panią Katarzynę Dziambę-Kawula- inspektora ds. gospodarki odpadami w Krośnie oraz pana Wojciecha Wojnara- przewodniczącego Zarządu Osiedla „Markiewicza".

Obchody „Dnia Otwartego" rozpoczęliśmy od wystąpienia pani inspektor Katarzyny Dziamba-Kawula. Nasz gość usystematyzował wiedzę uczniów na temat elektrośmieci i sposobu postępowania z nimi. Poruszył problem odpadów w mieście i ich unieszkodliwiania. Dzieci oglądając prezentację multimedialną, dowiedziały się gdzie w Krośnie można przekazać elektośmieci, dokąd trafiają odpady i ZSEE oraz jak wygląda ich segregacja. Kończąc swoje wystąpienie, pani inspektor zadawała uczniom pytania, przekazała nagrody, rozdała ulotki i przeprowadziła mini-test wiedzy- krzyżówkę, która podsumowała zebraną wiedzę uczniów. Kolejnym punktem „Dnia Otwartego", była inscenizacja ekologiczna pt: „Moje miasto bez elektrosmieci", przygotowana przez klasę II D pod kierunkiem pani Magdaleny Urbańskiej. W trakcie przedstawienia można było podziwiać taniec elektrośmieci oraz wysłuchać piosenki wykonanej przez uczniów z klasy III A pod kierunkiem pani Józefy Filar, a także piosenki i tańca w wykonaniu klasy III D pod opieką pani Małgorzaty Sawickiej-Jodłowskiej.
Po występach aktorów, przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt: „Moje miasto bez elektrośmieci" i zakończenie obchodów „Dnia Otwartego".
Spośród 65 prac, jury wyłoniło i nagrodziło 12 osób:
1. Kuszel Kamila III a
2. Połomicz Oliwia III a
3. Brzezińska Karolina III a
4. Rzegocka Kamila III a
5. Szmyd Wiktoria III b
6. Byczyńska Alicja III b
7. Stefanik Sonia III b
8. Kielar Rafał III c
9. Kijowska Karolina III c
10. Kukla Barbara III c
11. Lipińska Natalia III d
12. Wajda Oliwia III d
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Nagrody laureatom konkursu wręczał pan Przewodniczący Zarządu Osiedla – Wojciech Wojnar. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Pan przewodniczący gratulował uczniom zdobytej wiedzy na temat elekrtośmieci i talentu aktorskiego. „Dzień Otwarty- Moje miasto bez elektośmieci" bez wątpienia był dużym wydarzeniem dla trzecioklasistów. Wiedza, którą zdobyli podczas zajęć i spotkań pozostanie w ich pamięci na długo.

foto1_m