"Literacki Odjazd"

Wpisane przez: Magdalena Urbańska
Utworzono: 11 czerwiec 2012

5 VI 2012r. w Czytelni Głównej KBP z okazji XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyła się impreza pod hasłem „Literacki Odjazd", uczestniczyli w niej uczniowie z klasy II C i II D wraz z wychowawcami. Na to spotkanie przybyli znani krośnianie, którzy czytali dzieciom wiersze. Podczas tej uroczystości rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na plakat promujący czytanie. Odebraliśmy dyplomy i nagrodę książkową z rąk samego Zastępcy Prezydenta Miasta Krosna Pana Bronisława Barana oraz Przewodniczącej Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta  Pani Anny Dubiel. Gościem specjalnym „Literackiego Odjazdu" była autorka bajek i baśni dla dzieci Pani Wioletta Piasecka. W przebraniu wróżki przedstawiała swoje dzieła i zaprosiła drugoklasistów do wspólnej zabawy w teatrzyk kukiełkowy. W muzyczną podróż zabrał uczniów Pan Waldemar Wywrocki - animator, autor piosenek dla dzieci, który zorganizował liczne zabawy, gry i konkursy przy muzyce. Niespodzianką dla dzieci było malowanie twarzy.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książki i kolorowy balonik z logo Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym spotkaniu i poznać znanych ludzi.