Jesteśmy "Szkołą Odkrywców Talentów"

Wpisane przez: Alicja Szepelak
Utworzono: 04 październik 2012
Szkoła Odkrywców Talentów      Miło nam zakomunikować, że 28 sierpnia 2012 roku Miejskiemu Zespołowi Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie przyznano tytuł: Szkoły Odkrywców Talentów. Przyjęto nas tym samym do grona szkół, które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania oraz wspierania zainteresowań i uzdolnień swoich uczniów i umieszczono na ogólnopolskiej mapie szkół na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji.
     Nasza szkoła od wielu lat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów oraz ich rodziców w zakresie rozwijania zainteresowań i pasji dzieci, poprzez organizację różnorodnych zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form działań skierowanych na twórczy rozwój dziecka. Bogata oferta takich zajęć sprawia, że uczniowie od początku swojej edukacji szkolnej mają szansę rozwijać i doskonalić swoje zainteresowania a nauczyciele dostrzec ich potencjał twórczy i ukryte talenty. Cieszymy się z licznych sukcesów naszych uczniów, ich dokonań i wysokich osiągnięć w olimpiadach przedmiotowych, konkursach artystycznych, zawodach sportowych na szczeblu miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim.
     Nadany tytuł  jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, jesteśmy dumni z tego, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, którzy z pomocą nauczycieli wciąż rozwijają i doskonalą swoje niezwykłe pasje.