Halloween Party 2012

Wpisane przez: p. Katarzyna Wiśniewska
Utworzono: 26 październik 2012
Odsłony: 1976

Halloween Party 2012    W dniu 25 października 2012r., po raz pierwszy odbyła się w naszej szkole zabawa kostiumowa z okazji Halloween. Zabawa, miała na celu zapoznanie uczniów z kulturą krajów anglojęzycznych, w których to Halloween jest bardzo ważnym dniem. Obchody te są kojarzone głównie z wydrążoną dynią, oraz dziećmi bawiącymi się w tak zwane „trick or treat" – „cukierek albo psikus", zabawą, która polega na chodzeniu od domu do domu i zebraniu przez dzieci jak największej liczby łakoci. Dyskoteka Halloweenowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie klas I, II oraz III przyszli na zabawę przebrani za najróżniejsze postaci; były między innymi: duszki, czarownice, kościotrupy, dracule, jak i również wróżki i księżniczki. Można było także zaobserwować inne pomysłowe stroje takie jak: Batman, Joker czy Spider Man.

Impreza zaczęła się o godz. 16 i skończyła o 17.30. W trakcie jej trwania przeprowadzone zostały różne konkursy i zabawy m.in. „Mumia" oraz „Bobbing for Apples" (łapanie jabłek), które od lat słyną, jako klasyczne zabawy Halloweenowe. Zostali również wyłonieni zwycięscy konkursu w kategorii na najciekawszy kostium. Choć konkurencja była bardzo duża, zostały przyznane dwa pierwsze miejsca dla Kamili Bałaban z IId i Adama Przyprawy z IIb, a także jedno wyróżnienie dla Anny Boczar z IId. Symbolem Halloween są m.in. wydrążone dynie, nietoperze oraz duszki, których nie zabrakło wśród dekoracji. Zostały one wykonane przez uczniów klas IV i V a dekorowaniem sali zajęły się uczennice klasy VI d.

Głównymi organizatorami dyskoteki były nauczycielki j. angielskiego p. Katarzyna Wiśniewska oraz p. Marzena Pelczar. Znaczny wkład w przygotowanie imprezy miała również pani Ewa Dereniowska. Oprawę muzyczną przygotował p. Dawid Dudek a w roli opiekunów wystąpiły p. Małgorzata Rodzeń i p. Barbara Zaława. Oczywiście nie zabrakło również rodziców, którzy chętnie wzięli udział w opiece nad dziećmi.