Sejmik ekologiczny

Wpisane przez: p. K. Rygiel-Hałucha
Utworzono: 06 listopad 2012

Podczas sejmiku      W dniu 24 października 2012 r. w Zespole Szkół w Węglówce odbył się XIII Sejmik Ekologiczny. Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło „Ekologiczny człowiek". W uroczystości tej brali udział uczniowie z klas piątych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie pod opieką nauczyciela przyrody. Obrady sejmiku zgromadziły przedstawicieli kilkunastu szkół powiatu krośnieńskiego oraz licznie zaproszonych gości. Na początek obejrzeliśmy przedstawienie, później mieliśmy okazję popróbować ekologicznej żywności z naszego regionu oraz wykazać się umiejętnościami plastycznymi. Obradom uczniowskiego sejmiku przewodniczył uczeń z Gimnazjum w Węglówce. Funkcję Marszałka Sejmiku powierzył mu wójt Gminy Korczyna. Jako Marszałek Sejmiku powołał komisje sejmikowe, które zajmowały się m.in. promowaniem postaw proekologicznych. Wyniki prac poszczególnych komisji zostały zaprezentowane wszystkim uczestnikom spotkania w formie plakatu o tematyce ekologicznej, a komisja redakcyjna opracowała końcową deklarację. Wyrażono w niej nadzieję, że młodzi ludzie zasłużą na miano ekologicznego człowieka, który dba o środowisko i swoje zdrowie. Ten końcowy dokument obrad został wręczony przez uczestników Sejmiku Wójtowi Gminy Korczyna oraz dyrektorowi ZS w Węglówce. Podczas obrad posłów, zaproszeni goście dla upamiętnienia spotkania posadzili przed szkołą kolejne drzewko.