Szkolny konkurs fotograficzny

Efekty konkursu

"W królestwie grzybów"

Celem konkursu było:

• rozwijanie miłości do otaczającego nas świata,
  • kształtowanie wzajemnych relacji człowieka i przyrody,
  • uwrażliwianie na piękno i bogactwo przyrody,
  • kształcenie umiejętności wykonywania zdjęć cyfrowym aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym,
  • zapoznanie się z prostymi edytorami graficznymi,
  • wykorzystanie umiejętności archiwizowania zdjęć na różnych nośnikach,
  • kształcenie umiejętności przesyłania plików graficznych drogą elektroniczną.

W konkursie wzięło udział 22 uczestników - uczniów klas IV-VI naszej szkoły. Dzieci złożyły prace w postaci elektronicznej i papierowej. Elektroniczne wersje zdjęć przyrodniczych zostały drogą mailową wysłane do Jury konkursowego - profesjonalnego fotoedytora zajmującego się szatą graficzną znanego warszawskiego wydawnictwa, natomiast z wywołanych zdjęć utworzyliśmy tablo, które zostało wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Wykonaliśmy też bardzo interesującą prezentację multimedialną w programie Power Point, ukazującą różnorodność polskich gatunków grzybów, która posłuży jako wartościowa pomoc dydaktyczna w szkole. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzenia szóstkami z przedmiotu przyroda oraz dyplomami.

Wyniki konkursu w kategorii klas IV:

• I miejsce zajęło zdjęcie Angeliki Gromek z klasy IVa ( zdjęcie nr 2 na prezentacji),
  • Wyróżnienie – zdjęcie Barbary Kukli z klasy IVc ( zdjęcie nr 4 na prezentacji),
  • Wyróżnienie – zdjęcie Katarzyny Gonet z klasy IVa ( zdjęcie nr 10 na prezentacji).

Wyniki konkursu w kategorii klas V:

• I miejsce zajęło zdjęcie Kingi Głowackiej z klasy Va ( zdjęcie nr 11 na prezentacji),
  • Wyróżnienie – zdjęcie Aleksandry Świerczek z klasy Vd ( zdjęcie nr 1 na prezentacji).

Wyniki konkursu w kategorii klas VI:

• I miejsce zajęło zdjęcie Oliwii Serwy z klasy VIc ( zdjęcie nr 18 na prezentacji),
  • Wyróżnienie – zdjęcie Weroniki Pawlik z klasy VId ( zdjęcie nr 21 na prezentacji),
  • Wyróżnienie – zdjęcie Szymona Twardowskiego z klasy VIc ( zdjęcie nr 20 na prezentacji).