Piernikowa niespodzianka

Wpisane przez: p. L. Jankiewicz-Sompel
Utworzono: 02 styczeń 2013

Podczas festiwalu

Dnia 12 grudnia 2012 r., uczniowie klasy II c gościli starsze koleżanki z ZSP 2 w Krośnie. Grupa uczennic z kl. III I TŻ (pod opieką nauczycielek: Haliny Szpiłyk, Anny Kustroń), przygotowała dla nich miłą, przedświąteczną niespodziankę: wspólne lukrowanie drobnych pierniczków, które wcześniej same upiekły na zajęciach pracowni gastronomicznej. Uczennica Klaudia Zajchowska przedstawiła dzieciom historię piernika, zapoznała ze składem piernikowego ciasta oraz opowiedziała o tym, w jaki sposób wykonuje się ciasto i lukier do ozdoby pierników. Karolina Czaja zaprezentowała dzieciom aromatyczne przyprawy, które wchodzą w skład przyprawy do pierników. Okazało się, że dzieci bezbłędnie potrafią rozpoznać znane im z kuchni przyprawy. Po prezentacji, dzieci pod kierunkiem starszych koleżanek, ozdabiały kolorowym lukrem pierniczki o różnych kształtach. Zajęciom towarzyszyła radosna atmosfera. Barwnymi, pachnącymi piernikami, uczniowie klasy II c ozdobili klasową choinkę. Na zakończenie dzieci obdarowane zostały karteczkami z życzeniami świątecznymi oraz przepisem na słodkie pierniczki. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję uczestniczyć w równie pachnących i interesujących zajęciach. Dziękujemy!