Wpisane przez: p. R. Guzik
Utworzono: 22 kwiecień 2013
Odsłony: 1651

Zuchy

W dniu 13 kwietnia w Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich na krótkim dystansie. W zawodach rywalizowali również uczniowie szkół podstawowych. Łącznie wymagającą trasę biegu ukończyło ponad 130 zawodników i zawodniczek z 27 klubów z całej Polski. W kategorii wiekowej chłopców starszych rocznik 2000-2001 znakomicie spisał się Szymon Gużkowski reprezentujący klub KKB MOSIR Krosno. Szymon, który jest uczniem V klasy Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie wywalczył brązowy medal zajmując w biegu na dystansie 1000 m. 3 miejsce. Jednocześnie został on najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z województwa podkarpackiego. Szymon od niespełna roku trenuje biegi pod kierunkiem trenera Wacława Katana. W swojej kategorii wiekowej jest jednym z najmłodszych zawodników posiadającym już jednak kilka sukcesów. Do najważniejszych z nich oprócz w/w należy zaliczyć II miejsce w biegu na 1000 m. w Lekkoatletycznych Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz III miejsce w przełajowych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego rozegranych w kwietniu bieżącego roku.

Dyrekcja gratuluje osiągnięcia zarówno zawodnikowi jak i rodzicom oraz życzy dalszych sukcesów!!!