Konkurs przyrodniczy 2013 - laureaci

Wpisane przez: Lucyna Jankiewicz-Sompel, Jolanta Sajdak
Utworzono: 26 kwiecień 2013
Odsłony: 1997
„Środowisko to wszystko, co znajduje się wokół nas i na nas oddziałuje; to, co żyje, jak i przyroda nieożywiona. Jest to więc Słońce, które świeci; powietrze, którym oddychamy; i pogoda, która się zmienia. Środowisko - to wiatr i chmury, polne kwiaty i łany zbóż, owady i hipopotamy, kruche muszelki i potężne skały."
B. Dymara.

W dniu 8 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Jestem uważnym obserwatorem przyrody", dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych.
Celem tego konkursu było:
• rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wspieranie uzdolnień uczniów
• kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody
• rozwijanie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

O prymat w konkursie walczyło 33 uczniów z dziewięciu krośnieńskich szkół podstawowych. Uczniowie rozwiązywali test składający się z dwunastu pytań zamkniętych i otwartych, za który można było zdobyć 31 punktów. Zaciętej rywalizacji towarzyszyła miła atmosfera. Konkurs został rozstrzygnięty. Jego laureatami zostali:

Laureaci konkursu:
Oliwia Ciuba SP nr 8 – 27 p., nauczycielka: Marzena Pietrasz
Olga Krzysztof SP nr 6 – 26,5 p., nauczycielka: Małgorzata Polańska
Wiktor Ostrowski SP nr 14 – 26,5 p., nauczycielka: Agnieszka Frankowicz
III miejsce:
Michał Kubit SP nr 15 – 24,5 p., nauczycielka: Agata Rysz
Wyróżnienia:
Marcin Klocek SP nr 10 – 24 p., nauczycielka: Elżbieta Kustroń
Jagoda Kazimierska SP nr 4 – 23,5 p., nauczycielka: Elżbieta Wilk

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy do udziału w V edycji konkursu w roku szkolnym 2013/2014.