V edycja Międzyszkolnego Konkursu Słowa "Pięknie mówię"

Wpisane przez: Organizatorzy konkursu: p. M. Kokosza, p. B. Szczyrska
Utworzono: 10 maj 2013

Zuchy

Wielką sztuką jest pięknie mówić

W dniu 8 maja 2013 roku w naszej szkole odbyła się V Edycja Międzyszkolnego Konkursu Słowa „Pięknie mówię - Co słychać u Pana Tuwima". W konkursie udział wzięło 18 uczniów z 5 krośnieńskich szkół podstawowych – SP 12, SP 3, SP 6, SP 14, SOSW. W roku 2013 przypadają sześćdziesiąta rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima. Obie rocznice stanowią okazję do refleksji i upamiętnienia postaci wielkiego poety, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm życia. W związku z rocznicą narodził się pomysł tegorocznej tematyki konkursu. Międzyszkolne Jury oceniało prezentacje ustne utworów J. Tuwima w wykonaniu dzieci. Przy ocenie brano pod uwagę prawidłowa wymowę, tempo, rytm, dykcję, interpretację oraz wrażenie artystyczne. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Nagrody otrzymali:

I Nagroda – Magdalena Gancarz SP 12
II Nagroda – Filip Krzanowski SP 3
III Nagroda – Wiktoria Hawrot SP 14

Karolina Lenik SP 12
Monika Szczepanik SOSW
Kamila Sowa SP 6
Zuzanna Hejnar SOSW

Serdecznie gratulujemy uczniom i dziękujemy za pracę opiekunom. Życząc dalszych sukcesów zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu „Pięknie mówię."