Święto Czytania - Cała Polska czyta dzieciom 2013

Wpisane przez: p. M. Kokosza
Utworzono: 27 czerwiec 2013
     W ramach akcji CPCD uczennice naszej szkoły klasy II b: W. Kopacz, A. Stapińska, A. Kalisz, A. Kumiega, M. Prajsnar przygotowały program artystyczny dla dzieci z Przedszkola nr 1 w Krośnie. W dniu 21 czerwca pod kierunkiem nauczycieli A. Żywiec, M. Kokosza, M. Rodzeń przedstawiły wiersze, piosenki oraz zagadki związane z tematyką bajek. Występ zachwycił małych widzów, którzy niezwykle aktywnie uczestniczyli we wspólnej zabawie. Wraz z nauczycielami przedszkola podjęto zobowiązanie cyklicznych spotkań związanych z akcją czytania dla dzieci i spotkań promujących akcję.

W naszej szkole akcja głośnego czytania dla dzieci w ramach programu CPCD trwa od 2002 roku. W bieżącym roku szkolnym z okazji Święta Czytania nauczyciele klas I – III czytali dla swych uczniów wiersze Juliana Tuwima. Uczniowie zaś uczestniczyli w konkursie plastycznym na najładniejszą ilustracje do utworu. Spośród wielu pięknych prac wyłoniono trzy najlepsze, a siedem wyróżniono. Pierwsze miejsce przyznano pracy Oli Kubal z kl. III b. drugie – Zuzi Pelczar – kl III c , a trzecie zajęła Ola Kalisz kl. II b. Wszystkie wyróżnione prace znajdą się w galerii CPCD.

Do akcji przyłączyła się także biblioteka i świetlica szkolna organizując czytelnicze imprezy cykliczne:

Biblioteka otwartych drzwi – Cykl imprez czytelniczych
• Imprezy całoroczne po hasłem "Rok z polską poezją dla dzieci"
• Zajęcia plastyczne "Bohaterowie naszych lektur"
• Święto czytania – Rzepka J. Tuwima
• Tuwimowe cuda i dziwy: wiersze, zagadki, krzyżówki, quizy z wykorzystaniem wierszy autora
• Ranking najchętniej czytanych książek przez uczniów szkoły
• Akcja zbierania książek – przekazanie ich na Kiermasz Taniej Książki
Poczytaj mi bo lubię – nauczyciele czytają dzieciom
• Tydzień czytania bajek w świetlicy – wszyscy wychowawcy 06 – 10 maja
• Czytanie bajek dla dzieci młodszych przez uczniów klasy VI Królewna Śnieżka, O rybaku i złotej rybce, Siedem koźlątek
• Konkurs Bajkowej Piosenki 26 04 2013 –
• Konkurs plastyczny Mój ulubiony bohater z bajek – 7.05.2013
• W czarodziejskim świecie baśni i bajek – Konkurs plastyczny w świetlicy

• Logopedyczny konkurs plastyczny - Cuda w świecie bajek

• Zimowe wierszyki – wspieranie twórczej aktywności uczniów - Dzieci piszą wiersze – ekspozycja ścienna

• Konkurs plastyczny dla dzieci z terapii logopedycznej – Bajkowy świat głoski r
Bajki po polsku i po angielsku - Europejski Tydzień Czytania
• Program artystyczny – głośne czytania bajek Pinokio i Królewna Śnieżka po polsku i po angielsku przygotowany przez uczniów klasy II III V, przygotowanie plakatów i ekspozycji ściennej
• Apel – promocja - Głośne czytanie sposobem na spędzanie czasu na feriach
Za aktywny udział w kampanii głośnego czytania dla dzieci w roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła otrzymała kolejny już Dylom Uznania. Dziękując wszystkim za pracę zachęcamy do czytania dzieciom także w okresie letniego wypoczynku.
Życzymy udanych wakacji.