Wpisane przez: Sekretariat
Utworzono: 29 sierpień 2013

Informujemy, że do 10 września 2013 r. do sekretariatu MZSzOI można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w roku szkolnym 2013/2014 „Wyprawka szkolna". O dofinansowanie zakupu podręczników mogą ubiegać się uczniowie klas I-III oraz klasy V szkoły podstawowej (spełniających kryterium dochodowe:

• 539 zł netto na osobę w rodzinie w przypadku uczniów klas I,
  • 456 zł netto na osobę w rodzinie w przypadku uczniów klas II-III i kl. V) orazuczniowie niepełnosprawni szkoły podstawowej i gimnazjum, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (z uwagi na następujące niepełnosprawności: słabowidzenie, niesłyszenie, upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim i umiarkowanym oraz niepełnosprawności sprzężone, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej).

Wnioski do odebrania w sekretariacie MZSzOI.
Szczegółowe informacje w sprawie realizacji programu znajdują się na stronie www.men.gov.pl. Bliższych informacji dotyczących realizacji programu pomocy uczniom w 2013 r. „Wyprawka szkolna" można uzyskać w Wydziale Edukacji pod numerem telefonu: 13 47 43 324, 13 47 43 326.