Wpisane przez: p. A. Szepelak
Utworzono: 07 listopad 2013

Projekty i programy realizowane w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w roku szkolnym 2013/2014

• „Szkoła przyjazna i bezpieczna dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi" – projekty promujące i upowszechniające działania z obszaru bezpiecznego i efektywnego funkcjonowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych, wspierające indywidualizację kształcenia oraz kształtowanie przyjaznego i bezpiecznego klimatu społecznego w szkole".
  • "Więcej, wyżej, mocniej - edukacja równych szans"- projekt rządowy ministerstwa edukacji narodowej – termin realizacji 08.2013 -31.12.2013 – (15 tygodni).
  • "Bezpieczna i przyjazna szkoła" - projekty upowszechniające i wzmacniające działania bezpiecznej szkoły, w szczególności projekty edukacyjne w gimnazjach" – termin realizacji 08.2013 -15.12.2013 – (15 tygodni).
  • Wymiana międzynarodowa młodzieży - współpraca polsko-niemiecka ze szkołą w Edewechcie.
  • Partnerska budowa wspólnej przestrzeni turystycznej w oparciu o nowe centra sportu i rekreacji młodzieży w ramach programu współpracy transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina - udział młodzieży z gimnazjum w działaniach projektowych.
  • Projekt "Internetowy teatr TVP dla szkół".
  • Ogólnopolski projekt "Edukacja globalna zadaniem każdego nauczyciela" - współfinansowany w ramach programu Polskiej Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 roku.
  • Program „Wf z klasą" - ogólnopolska akcja edukacyjna - nowy program centrum edukacji obywatelskiej realizowany przy medialnym wsparciu „gazety wyborczej" i portalu sport.pl.