Zaczytani

Wpisane przez: p. M. Kokosza, p. A. Bazan
Utworzono: 09 styczeń 2014

Ogólnopolska Kampania Społeczna "Zaczytani - oddaj książkę, stwórz bibliotekę" - zbiórka książek dla szpitali z oddziałami dziecięcymi.

Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej czytelnictwo. Prowadzona jest zbiórka książek, które dostarczymy do szpitali z oddziałami dziecięcymi na terenie całego kraju. Chcemy w jak największej ilości oddziałów dziecięcych stworzyć miejsca, gdzie mali pacjenci będą mogli zapomnieć o chorobie oraz o odizolowaniu od rodzin i kolegów. Dzięki zaangażowaniu w kampanię wydawnictwom, sponsorom oraz osobom prywatnym, stale dostarczane są książki potrzebującym, tym samym wnosząc radość w ich codzienność. Kampanii towarzyszy akcja edukacyjna promująca czytelnictwo oraz nawyk codziennego czytania książek.
Kampanię Zaczytani objęła Honorowym Patronatem Małżonka prezydenta Pani Anna Komorowska. Do komitetu Honorowego Zaczytanych należy również Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak. Kampanię wspierają medialnie między innymi TVP Kultura oraz portal Wirtualna Polska.

Zwracamy się więc z gorącą prośbą do Rodziców, Uczniów i Przyjaciół naszej szkoły - jeśli macie Państwo w domu bajki, lektury, albumy lub inne książki podzielcie się nimi. Cel jest szczytny.

Książki prosimy składać w Domku Książek w szkolnej bibliotece bądź w gabinetach pedagogów i w gabinecie logopedy – (przy stołówce szkolnej) lub u wychowawców klas.

Serdecznie dziękujemy