Dzień Św. Patryka

Wpisane przez: p. M. Pelczar
Utworzono: 21 marzec 2014

Dzień Świętego Patryka obchodzony 17 marca toświęto narodowe i religijne w Irlandii. Głównym symbolem święta jest shamrock- trójlistna koniczyna. Święto patrona Irlandii szybko zyskało popularność na całym świecie. W naszej szkole odbyła się z tej okazji prezentacja multimedialna poświęcona Irlandii. W sali konferencyjnej zgromadzili się uczniowie klas IV, V i VI, aby wziąć udział w prezentacji. Obok informacji na temat geografii i historii Irlandii uczniowie obejrzeli parady z okazji Dnia Świętego Patryka oraz taniec Irlandzki. Uczniowie wysłuchali także audycji na temat Świętego Patryka, której towarzyszyła tradycyjna muzyka celtycka. Uczniowie klasy IVc rozdali uczniom zielone samoprzylepne koniczynki - symbol Irlandii. Uczniowie dekorowali nimi swoje ubrania i przybory szkolne.