Warsztaty w CDS

Wpisane przez: p. M. Zych
Utworzono: 01 kwiecień 2014

Finałowa drużyna

Wizytówką naszego miasta jest... szkło. Bogate tradycje jego produkcji w Krośnie sięgają XVI w. i rozwijane są po dzień dzisiejszy. Szklane wyroby powstające w naszych rodzimych hutach cieszą się ogromną popularnością i uznaniem na całym świecie. My również pragniemy pielęgnować regionalne tradycje i dlatego postanowiliśmy skorzystać z oferty CDS w zakresie edukacji plastycznej. 20 marca 2014 r. uczestniczyliśmy w warsztatach  malowania na szkle. Ich zadaniem jest nie tylko zaznajomienie dzieci z tematem szkła, ale także rozwijanie kreatywności oraz zdolności manualnych i artystycznych. Z myślą o zbliżających się Świętach Wielkanocnych organizatorzy przygotowali nową propozycję dla uczestników zajęć – malowanie szklanych pisanek. Nasi uczniowie, zdobiąc w skupieniu akrylami i połyskującymi brokatami swoje prace, musieli się z nimi dosłownie „obchodzić jak z jajkiem". Wszyscy jednak doskonale się bawili, a wysiłki włożone w małe dzieła opłaciły się i przyniosły sporo satysfakcji. Mieliśmy również okazję wypróbowania naszych sił przy dmuchaniu szklanych baniek. Cóż... musimy jeszcze poćwiczyć, dlatego chętnie wybierzemy się do Centrum Dziedzictwa Szkła z kolejną wizytą.