Wielkanocne Tradycje Pogranicza

Wpisane przez: p. M. Zych
Utworzono: 17 kwiecień 2014

Finałowa drużyna

Palma, pisanka, wieniec..., czyli wszelkie ozdoby wielkanocne były tematem IX konkursu plastycznego organizowanego w okresie przedświątecznym przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Konkurs miał na celu kultywowanie naszych bogatych tradycji, tworzenie barwnych, radosnych ozdób inspirowanych sztuką ludową. Przy ocenie prac Komisja Artystyczna zwracała uwagę na ogólny wyraz artystyczny, technikę wykonania, dobór materiałów i pomysłowość. W niedzielę 13 kwietnia 2014 r. podczas Kiermaszu Wielkanocnego wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za najpiękniejsze prace. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Nagrodzona została palma wielkanocna wykonana przez uczennicę klasy Vb Patrycję Żywiec i pisanka autorstwa Wiktorii Czech z klasy VIa. Wyróżnienia za swoje ozdoby świąteczne otrzymali również Karolina Patlewicz (VIb) i Bartosz Urbański (IVa). Wszystkie prace, przybliżające radosny klimat Świąt Wielkanocnych obejrzeć można na wystawie pokonkursowej w RCKP. Serdecznie zapraszamy.