Eko-kapturek

Wpisane przez: p. L. Jankiewicz-Sompel
Utworzono: 24 maj 2014

Nagroda

W dniu 15 maja, studentki II EWWP, PWSZ, pod opieką mgr Lucyny Jankiewicz-Sompel - zaprezentowały, w Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie, inscenizację o tematyce ekologicznej „EKO-KAPTUREK – zostań przyjacielem przyrody". Przedstawienie na motywach bajki „Czerwony Kapturek" , miało zwrócić uwagę uczniów na problem zanieczyszczenia środowiska oraz konieczność dbania o przyrodę. W lesie panuje bałagan. Smutno szumią drzewa. Część mieszkańców lasu opuściła knieje z powodu zaśmiecenia, w obawie przed ludźmi. Uciekł z lasu nawet groźny wilk. Bohaterowie przedstawienia - Lis, Żaba, Niedźwiedź, Duszki Leśne, Krasnale, zwracają się o pomoc do EKO – Kapturka wędrującego, w odwiedziny do Babci. „Ty kochasz każdy kwiat! Ty miły Kapturku uratuj nasz świat ! Tu, na tej pięknej łące rosły maliny i kwiaty pachnące. Były orzechy z leszczyny, a teraz góra śmieci" . Niezwyczajny, bo zielony, współczesny EKO-Kapturek obiecuje zwierzętom pomoc: „Przyrzekam Wam zwierzątka, dopilnować każdego lasu kątka ! A do tej góry śmieci zaproszę duszki, krasnale oraz dzieci. W mig wszystko posprzątają". Tak też się stało. Krasnale, Eko–kapturek, Duszek Leśny oraz zwierzęta leśne wspólnie z uczniami posprzątały zaśmiecony las. W podziękowaniu za pomoc, Eko–Kapturek oraz zwierzęta leśne zaprosiły zgromadzone dzieci do nauki tańców „Zwariowana żaba", „W dżungli". Zabawie towarzyszyło wiele radości, dzieci spontanicznie ilustrowały ruchem zachowania leśnych zwierzątek - studentek, przytupując, wymachując rączkami i śpiewając ochoczo.
Przedstawienie została nagrodzone przez dzieci gromkimi brawami.