Konkurs piosenki bajkowej

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Utworzono: 03 czerwiec 2014

Nagroda

To już IV edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Bajkowej! Konkurs został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska czyta dzieciom" i przeprowadzony w dniu 26 maja 2014r. przez nauczycieli muzyki: p. Joannę Pająk-Cieślę i p. Dawida Dudka. Celem konkursu była popularyzacja piosenek polskich artystów z bajek i filmów przeznaczonych dla dzieci i młodzieży oraz promocja uzdolnionych muzycznie dzieci. Spośród 26 uczestników, jury w osobach: M. Pelczar, M. Urbańska i D. Dudek wyłoniło następujących laureatów:
1. W kategorii solista, kl. I - III: I miejsce - M. Gębala, II miejsce - N. Czarnowska, III miejsce - K. Bałaban;
2. W kategorii solista, kl. IV - VI: I miejsce - N. Czelny, II miejsce - K. Kolanko, III miejsce - Sz. Wiśniewski, wyróżnienia - M. Kijowska i K. Tuchowska;
3. W kategorii duet, kl. IV - VI: I miejsce - S. Fejkiel i M. Pańczuk, oraz J. Brzezińska i K. Małek, III miejsce - I. Czelny i J. Wanat. Gratulujemy Laureatom konkursu.