Klasowa Olimpiada Sportowa 2014

Wpisane przez: Olimpijczyków z 3b
Utworzono: 14 czerwiec 2014

Już w piątek 23 maja pani ogłosiła, że za pięć dni odbędzie się olimpiada. Właśnie w tym momencie cała klasa krzyknęła: Gdy nadszedł dzień olimpiady tj. 28 maja, wszyscy byli bardzo podekscytowani. Uroczyście zapaliliśmy znicz olimpijski, nieśliśmy flagę i maszerowaliśmy wokół szkolnego boiska. Po odśpiewaniu hymnu ,,Olimpiada" głos zabrał prowadzący pan Marcin. Mówił o sportowej zasadzie FAIR PLAY, uczulał na bezpieczną zabawę oraz dokonał prezentacji konkurencji. Po czym powiedział: Olimpiadę uważam za otwartą. W czasie Olimpiady było upalnie. Pot lał się ciurkiem z zawodników, a nauczyciele byli bardzo przejęci (tj.) pan student Marcin Salamonik, pani Małgosia Rodzeń i pan Waldemar Rodzeń gdyż pełnili role sędziów. Rozpoczęliśmy sportowe wzmagania.

Były to takie konkurencje: rzut piłką do kosza, rzut kulą, skoki w dal i biegi. Rywalizowały drużyny białych, niebieskich oraz zielonych. Emocje były wielkie. Niektórzy byli tak przejęci, że w próbnych ćwiczeniach wypadli lepiej niż Zdobywaliśmy punkty drużynowo, cieszyliśmy się z każdego startu. Świetnie poszło nam w rzutach kulą i skoku w dal. Biegaliśmy też całkiem dobrze, ale rzuty do wysokiego kosza były dla nas ogromną trudnością. Musimy jeszcze urosnąć i trenować, by z taką łatwością jak pan Marcin Salamonik rzucać do kosza. Upał dał nam się we znaki, piliśmy dużo wody.Na boisku olimpijskim rosło napięcie. Sędziowie liczyli punkty. Wreszcie pan Marcin ogłosił wyniki: Trzecie miejsce zajmuje - drużyna zielonych, drugie - drużyna białych, a pierwsze Rozległy się okrzyki radości ! Następnie każda drużyna otrzymała prawdziwe medale. Pani zrobiła nam pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy bardzo cieszyliśmy się. Na boisku panowała miła i podniosła atmosfera, cała klasa pamiętała o zasadzie FAIR PLAY. Razem z kolegami i koleżankami uważamy, że olimpiada bardzo się udała. Chcielibyśmy ją powtórzyć. Pamiętamy o tym, że nie tylko liczy się wynik, ale przede wszystkim dobra zabawa. I pomyśleć, że to wszystko działo się w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie im. Polskich Olimpijczyków.