Z życia szkoły

Szanowni Rodzice!

W związku z przywróceniem od 25 maja zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III oraz konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty i od 1 czerwca klas konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły dla klas IV - VII przedstawiamy Państwu do zapoznania się z REGULAMI ORGANIZACJI ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH, EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ I KONSULTACJI w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 wraz z załącznikami.

W celu umożliwienia Państwu skorzystania z opcji wypełnienia w domu oświadczenia rodziców (załącznik nr 1 do regulaminu) zamieszczamy go do pobrania w wersji WORD.

1) oświadczenie rodzica otwórz

2) oświadczenie pracownika otwórz

3) regulamin organizacji zajęć rewalidacyjnych otwórz

4) procedura na wypadek zakażenia otwórz

5) procedura utrzymania w czystości pomieszczeń otwórz

Wszystkie potrzebne dokumenty znajdziecie poniżej w Aktualnościach.

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Obóz narciarski w Białce

Wpisane przez: p. R. Guzik
Utworzono: 13 styczeń 2015
Odsłony: 1781

Białka 2014      W dniach 08.12-12.12.2014r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie wzięli udział w obozie sportowym narciarskim w Białce Tatrzańskiej. Pomimo ogólnego braku śniegu na rewelacyjnie (choć sztucznym śniegiem) przygotowanych stokach Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej 26 uczniów MZSzOI uczyło się i doskonaliło w sztuce narciarstwa zjazdowego. Zaplanowane zajęcia z narciarstwa biegowego doszły do skutku, lecz z braku warunków odbyła się ich tylko jedna godzina. Za to w dwóch turach dziennie – przed i po obiedzie odbywały się zajęcia na stoku. Wszyscy uczniowie biorący udział w zgrupowaniu podnieśli swoje umiejętności, a ci, którzy mieli narty po raz pierwszy na nogach dorównali swoimi umiejętnościami pozostałym. Szkolenie odbywało się pod okiem 3 nauczycieli MZSzOI – instruktorów narciarstwa zjazdowego. Choć w „Młodości siła", to intensywność zajęć pozwalała tylko na krótkie rozmowy po kolacji i mocny, regenerujący sen przed kolejnym dniem zmagań na stoku. W udanym obozie pomogła również pogoda, lekki mrozik (od -1 do -5 stopni) i brak opadów śniegu i deszczu. Nawet „Orkan Aleksandra" spokojnie zaczekał, aż zajęcia młodych uczestników szusowania zakończą się. W ostatnim dniu, przy pięknej, słonecznej i bezwietrznej pogodzie wszyscy uczestnicy obozu pomyślnie zakończyli swoje zajęcia na stoku z małą nutką rozżalenia, że to już koniec obozu.
Szczęśliwi, „wyśmigani" i troszkę zmęczeni życzymy wszystkim wspaniałych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, dużo śniegu i możliwości skorzystania z uroków zimy oraz szczęśliwego i zdrowego 2015 roku!!!


Uczestnicy obozu i dyrekcja MZSzOI w Krośnie

Obejrzyj film

foto

Przewiń na górę