Mundurki szkolne

Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 28 wrzesień 2007
Odsłony: 2014
        W roku szkolnym 2007/2008 będzie obowiązywać w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie jednolity strój uczniowski.

Rada Szkoły, w porozumieniu z Dyrekcja i Radą Pedagogiczną, jeszcze we wrześniu ubiegłego roku – czyli na kilka miesięcy przed ustawą, która zobowiązała szkoły do wprowadzenia mundurków- postanowiła, że będzie to bawełniana kamizelka w kolorach olimpijskich zgodnie z ustaleniami:

• klasy I-III SP – zielony,
  • klasy IV-VI SP – czerwony,
  • klasy I G – żółty,
  • klasy II G - niebieski,
  • klasy III G - czarny.

Cena takiego stroju to 35 zł. Elementem obowiązującego jednolitego stroju są również tarcze, które wprowadziliśmy już w ubiegłym roku szkolnym przy okazji uroczystości Nadania imienia  – Polskich Olimpijczyków. Również w czerwcu RS zamówiła serię koszulek w kolorach olimpijskich – w których uczniowie naszej szkoły reprezentują placówkę w czasie uroczystości szkolnych i środowiskowych. Chcieliśmy, by imię które zostało nadane jak również jednolity strój kojarzył się z naszą szkołą, by nas wyróżniał wśród innych, by był powodem do dumy.

W chwili obecnej czekamy na realizację zamówienia, pewne opóźnienia spowodowane były koniecznością weryfikacji rozmiarów – okazało się bowiem, że niektórzy uczniowie urośli w czasie wakacji od kilku do kilkunastu centymetrów.

Wzór obowiązującej tarczy