Wpisane przez: Administrator
Utworzono: 30 wrzesień 2007
      Święto, które powstało, prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. I pewnie dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach.

W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności, co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny". Prawdopodobnie już za kilka lat będziemy obchodzić to święto jednego dnia we wszystkich krajach, póki co przyjmijmy, że obchodzone ono jest w Polsce w dniu 30 września. I w tym właśnie dniu życzmy wszystkim „Panom” - wszystkiego najlepszego.

25.09.07 – już tradycyjnie w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji „Dnia Chłopaka” zorganizowana przez SU SP 14. Jak zwykle impreza była udana. Z dobrze poinformowanych źródeł , wiemy, że zanotowano minimalną ilość nieskoordynowanych ruchów uczniów na trasie I piętro – szatnia, czy też na trasie segment SP – segment Gimnazjum.  To wiadomy znak, że nasi uczniowie bawili się dobrze, muzyka była niezła a atmosfera doskonała !!!!!!!!