Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Zbiórki Zużytych Baterii

Wpisane przez: p. Katarzyna Rygiel-Hałucha, p. Magdalena Urbańska
Utworzono: 09 czerwiec 2016
Odsłony: 781

zdjecie1W tym roku w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę zużytych baterii. Zebraliśmy ich aż  328 kg, przyczyniając się do oczyszczania środowiska naturalnego. Zebrane baterie oddaliśmy do firmy, która zajmuje się ich unieszkodliwianiem. Jednocześnie bierzemy udział w konkursie na szczeblu miejskim.

Baterie i ogniwa galwaniczne po zużyciu stają się odpadami niebezpiecznymi dla środowiska. Dlatego trzeba zbierać je oddzielnie, aby w śmieciach nie trafiały na wysypiska i przekazywać je do odzysku lub unieszkodliwiania.

Baterie galwaniczne należą do produktów, które po zużyciu stają się odpadami o charakterze niebezpiecznym dla środowiska i zdrowia ludzi. Zawierają one związki szkodliwe takie jak: ołów, kadm, rtęć.

Odpadowe baterie i akumulatory posiadają dużą wartość surowcową a poddane procesom odzysku stanowią znaczne zasoby ochraniające naturalne złoża surowcowe.

Wyniki Szkolnego Konkursu Zbiórki Zużytych Baterii

w kategorii klas IV-VI:

I miejsce- Maja Pilecka klasa IV b (32 kg)

II miejsce- Jakub Rączka klasa IV c (26 kg)

III miejsce- Dominik Urbański klasa IV b (23 kg)

 

W klasach I-III nagrodę otrzymuje:

Oliwia Adamska z kl II b za I miejsce

Rafał Śnigórski z kl II d za II miejsce

Czelny Bartek z kl I a i Czelny Kacper z kl III c za III miejsce

Wyróżnienie otrzymuje:

Michał Bajger z I c, Piotr Bajger z I e, Julia Jagiełło z I e, Kacper Rozenbajger z IIe, Bartosz Machnik z II e, Tomasz Wolf z II f, Oliwia Kieraś z III d i Wiktor Kielar z III d

Przewiń na górę