Konkurs przyrodniczy rozstrzygnięty

Wpisane przez: p. L. Jankiewicz-Sompel, p. J. Sajdak
„Środowisko to wszystko, co znajduje się wokół nas i na nas oddziałuje; to, co żyje, jak i przyroda nieożywiona. Jest to więc Słońce, które świeci; powietrze, którym oddychamy; i pogoda, która się zmienia. Środowisko – to wiatr i chmury, polne kwiaty i łany zbóż, owady i hipopotamy, kruche muszelki i potężne skały”.
B. Dymara.

W dniu 17 marca 2011 r. miała miejsce w naszej szkole II edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczeg „Jestem uważnym obserwatorem przyrody”, dla uczniów klas trzecich. Celem tego konkursu było:
  • rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wspieranie uzdolnień uczniów,
  • kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody,
  • rozwijanie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce.
     W konkursie uczestniczyło 31 uczniów z ośmiu krośnieńskich szkół podstawowych. Uczniowie rozwiązywali test składający się z dwunastu pytań zamkniętych i otwartych, walczyli o zwycięstwo w skupieniu. Zaciętej rywalizacji towarzyszyła jednak miła atmosfera. Konkurs został rozstrzygnięty, a nagrody wręczono w dniu 28 marca 2011 r. Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy II a, ze SP NR 14, którzy pod opieką Pani J. Filar zaprezentowali wiosenne przedstawienie.

Laureaci konkursu:
  • I miejsce Mateusz Winiarski- SP NR 5 – opiekun: Jolanta Wilk
  • II miejsce Aleksandra Korus – SP NR 3 – opiekun: Jadwiga Buczek
  • III miejsce: Jagoda Czaja – SP NR 4 – opiekun: Ewa Macierzyńska
    Jakub Wilusz – SP NR 3 – opiekun: Jadwiga Buczek
  • Wyróżnienia: Kacper Paczosa – SP NR 14 – opiekun: Małgorzata Rodzeń
  • Bartłomiej Zajdel – SP NR 15 – opiekun: Alina Okowińska
Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Lucyna Jankiewicz – Sompel, Jolanta Sajdak.

Galeria foto