Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Taniec - moja pasja

Wpisane przez: p. Jolanta Sajdak, p. Magdalena Urbańska
Odsłony: 815

taniecW czwartek, 14.06.2018r., grupie wiekowej klas drugich odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wyjątkowi ludzie i ich pasje”. Tematem, który połączył wszystkich uczestników był tym razem taniec. Mogliśmy porozmawiać z naszymi rówieśnikami: Aleksandrą Jagiełło ( IIA), która trenuje taniec towarzyski, Natalią Bęben ( IIB) i Amelią Śnigórską (IIA) doskonalących swe umiejętności taneczne w Akademii Cheerleaderek „Fragolin” oraz Natalią Drozd (IIA), Emilią Drozd ( VA) iAmelią Zipper (VA), których pasją jest balet. Wszystkie dziewczynki zaprezentowały się w sportowych strojach treningowych lub galowych i opowiedziały o swojej przygodzie z tańcem, występach, turniejach, na których prezentują swe umiejętności, ale także o treningach, polegających na ćwiczeniu trudnych sekwencji ruchowych. Mogliśmy zobaczyć fragmenty rozgrzewki i układów tanecznych, przekonaliśmy się jak są wspaniale wygimnastykowane, bo przecież taniec to trening całego ciała. Podziwialiśmy grację i lekkość z jaką się poruszają. Mieliśmy również niepowtarzalną okazję wspólnie z nimi trenować i próbować swoich sił w wykonaniu szpagatów, pistoletów, ołówków, batmanów, obrotów i wielu innych figur o znajomo brzmiących nazwach.

Wszystkim tancerkom dziękujemy za spotkanie i życzymy wielu wspaniałych sukcesów oraz tego, aby taniec był dla nich źródłem satysfakcji, radości i dobrej zabawy.

 

foto

Przewiń na górę