Kampania edukacyjna pod hasłem „Gaz ziemny – pewnie i bezpiecznie”

Wpisane przez: p. Magdalena Urbańska

gazW ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod hasłem „Gaz ziemny – pewnie i bezpiecznie”, dnia 18 X 2018r, w klasie III b odbyła się lekcja o paliwie XXI wieku jakim jest gaz. Celem głównym kampanii jest rozpowszechnianie wiedzy na temat gazu ziemnego oraz potencjalnych zagrożeń, wynikających z niewłaściwego użytkowania urządzeń domowych. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się w jaki sposób należy bezpiecznie obchodzić się z gazem i kuchenką gazową oraz jak należy postępować w przypadku ulatniającego się gazu. Przedstawiciel PSG, który obserwował lekcje zaprezentował dzieciom urządzenia służące do pomiaru gazu ziemnego. Zajęcia wzbogacone zostały filmami animowanymi, w których główny bohater pies Rurek przekazuje wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa.