Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Ozdoba choinkowa”

Wpisane przez: p. M. Urbańska, A. Kijowska
Odsłony: 219

9 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Krośnie odbyło się rozstrzygnięcie VI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod nazwą „Ozdoba choinkowa”. Miło nam poinformować, że spośród 90 prac nadesłanych ze szkół podstawowych z Krosna i okolic troje naszych uczniów zwyciężyło. W kategorii wiekowej klas 1-3 I miejsce zajęła Zofia Rymar z kl.I a, II miejsce zajął Konrad Wajs z kl.III c. W kategorii wiekowej 4-5 III miejsce zajęła Natalia Zając z klasy IVb. Serdecznie gratulujemy!!!    

foto       

Przewiń na górę