Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Zabawy z różnych stron świata z okazji Dnia Dziecka i nie tylko.

Wpisane przez: p. E. Dereniowska, p. K. Szmyd
Odsłony: 165

TRIGON- ta zabawa wywodzi się z Włoch. Polega na tym, że na ziemi lub podłodze rysujemy kredą trójkąt, którego boki powinny mieć długość 4 kroków. W każdym rogu trójkąta staje jedno dziecko, następnie uczestnicy rzucają do siebie piłkę tak długo, aż ktoś ją upuści. Zwycięża ten, kto najmniej razy ją upuścił.

LA PETANQUE- to zabawa popularna we Francji zwana grą w bule. Nie wymaga nic więcej poza zestawem kul. Każdy z graczy ma swój zestaw kul. Zawodnik rzuca kulą natomiast jego przeciwnik próbuje w nią trafić. Ten kto trafi w kulę, zabiera ją. Wygrywa osoba, która nazbiera najwięcej kulek.

Przewiń na górę