Zabawy z różnych stron świata z okazji Dnia Dziecka i nie tylko.

Wpisane przez: p. E. Dereniowska, p. K. Szmyd

TRIGON- ta zabawa wywodzi się z Włoch. Polega na tym, że na ziemi lub podłodze rysujemy kredą trójkąt, którego boki powinny mieć długość 4 kroków. W każdym rogu trójkąta staje jedno dziecko, następnie uczestnicy rzucają do siebie piłkę tak długo, aż ktoś ją upuści. Zwycięża ten, kto najmniej razy ją upuścił.

LA PETANQUE- to zabawa popularna we Francji zwana grą w bule. Nie wymaga nic więcej poza zestawem kul. Każdy z graczy ma swój zestaw kul. Zawodnik rzuca kulą natomiast jego przeciwnik próbuje w nią trafić. Ten kto trafi w kulę, zabiera ją. Wygrywa osoba, która nazbiera najwięcej kulek.