Eksperymenty ciąg dalszy

Wpisane przez: p. E. Dereniowska, p. K. Szmyd

Dziwna woda.

Potrzebujemy: butelkę ze szkła lub szklankę, olej, kakao, 2,3 szczypty soli.

Do butelki lub szklanki wlewamy ¾ szklanki wody, 4 łyżki oleju, dodajemy 1 łyżeczkę ciemnego kakao. Delikatnie wpychamy kakao do oleju, dodajemy szczyptę soli i obserwujemy co się dzieje. Po pewnym czasie znów dodajemy szczyptę soli i obserwujemy dalej, po chwili znów dodajemy szczyptę soli i obserwujemy.

Co z tą wodą i olejem?

Potrzebujemy: szklankę, olej, spinacz biurowy, plastikową nakrętkę i plastikową piłeczkę.

Do szklanki wlewamy wodę i olej. Wrzucamy: spinacz biurowy, plastikową nakrętkę i plastikową piłeczkę. Obserwujemy co się z tymi przedmiotami dzieje.