Podsumowanie projektu: „Edukacja Globalna- liderzy edukacji na rzecz rozwoju” -podziękowania

Wpisane przez: p. Joanna Pelczar

eglogo

Rok szkolny 2016/2017 dobiega końca, w związku z tym pragnę bardzo serdecznie podziękować całemu zespołowi nauczycieli biorącym udział w projekcie edukacyjnym „ Edukacja Globalna- liderzy edukacji na rzecz rozwoju”  za ogrom pracy, ich aktywność, zaangażowanie, chęci, poświęcony czas, pomysłowość w działaniach edukacyjnych, których celem  było  przybliżenie i wyjaśnienie uczniom  na czym polegają problemy rozwoju współczesnego świata.

Nauczyciele aktywnie działający w projekcie:

-p. Renata Dumanowska- Konspekty lekcji "Współczesne konflikty", "Integracja europejska"

-p. Agnieszka Miezin- Konspekt lekcji "Jak rodzi się stres"

-p. Renata Nowak- Edukacja Globalna w klasie IV a

-p. Joanna Pająk- Cieśla- Konspekty lekcji "Fakt czy opinia?", "Prawa człowieka"

-p. Marzena Pelczar- Konspekty lekcji "Sailing through the sea- prawa człowieka", "I have got a dog- prawa człowieka"

-p. Waldemar Rodzeń- Konspekty lekcji "Jakie są źródła energii?","Jak można wykorzystać śmieci?"

-p. Katarzyna Rygiel- Hałucha- Scenariusz lekcji przyrody w ramach realizacji programu „Szkoła Liderów Edukacji Globalnej”

konspekt lekcji "Co to są prawa człowieka"

-p. Jolanta Sajdak- Konspekt zajęć zintegrowanych dla klasy I

-p. Magdalena Urbańska- Konspekt zajęć zintegrowanych dla klasy I

-p. Małgorzata Zych- Konspekty lekcji "Sztuka różnych lądów – w świecie Aborygenów", "Dekoracje jaj wielkanocnych z różnych stron świata"

oraz paniom Monice Hejnar- Litwin i Justynie Krupie, które rozpoczynały razem z nami  pracę w projekcie.

Szczególne podziękowania składam na ręce pani dyrektor Alicji Szepelak za pomoc i wsparcie w realizacji wszelkich akcji oraz kampanii na terenie naszej szkoły.

Na koniec chciałabym podsumować całoroczne działania naszej szkoły  w projekcie.

Były to między innymi działania tj:

-konkurs plastyczny: „ Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku  2030” – II edycja

-szkolenia/warsztaty dla nauczycieli

- spotkanie z wolontariuszami

- organizacja Tygodnia Edukacji Globalnej

-pogadanki w klasach

-prezentacja książek o tematyce globalnej

-przedstawienia

-warsztaty dla uczniów

-wystawa prac plastycznych uczniów dotycząca celów zrównoważonego rozwoju

-audycje, quizy oraz krzyżówki

- spotkania konsultacyjne