NO SCRIPT

Tydzień Edukacji Globalnej

teg1Jak co roku w listopadzie, także i w naszej szkole w dniach od 18 do 26 obchodzona była 19ta już edycja Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) pod hasłem „Przyszłość świata zależy od nas”.

Hasło Tygodnia Edukacji Globalnej wybierane jest na corocznym spotkaniu Sieci Koordynatorów i Koordynatorek Edukacji Globalnej, działającej przy Centrum Północ-Południe Rady Europy. Na wybór tego właśnie tematu wpłynęła potrzeba dalszej promocji agendy Celów Zrównoważonego Rozwoju, przyjętej w 2015 roku przez ONZ. Cele w tym roku obchodziły swoje drugie urodziny. Czas mija szybko, a społeczność międzynarodowa ma nadal bardzo dużo do zrobienia, by zbliżyć się do realizacji 17 Celów, zapisanych w tak zwanej „Agendzie 2030″. W ramach tegorocznych działań skierowanych do młodych ludzi chcieliśmy skupić się na tym, jakich wyzwań dotyczą Cele Zrównoważonego Rozwoju i jakie mamy wszyscy i wszystkie powinności wobec ich realizacji.

Jak nasza szkoła w tym roku włączyła się w TEG?

Przeprowadziliśmy  sporo działań, między innymi były to:

-pogadanki w klasach

-prezentacja oraz  „wymienialnia” książek o tematyce globalnej

-akcja  „Podziel się kanapką”

- grywalizacja

-warsztaty przybliżające tematykę celów zrównoważonego rozwoju oraz wystawa prac plastycznych uczniów

-przygotowanie i przedstawienie audycji przybliżającej cele i tematykę edukacji globalnej (treść audycji została zamieszczona na stronie szkoły w zakładce „publikacje”)

- spotkanie z gościem panem Dariuszem Rocheckim, podróżnikiem z grupy „Trzask”, który przybliżył uczniom Indie, ich kulturę i tradycję.

-zorganizowanie gazetki tematycznej na korytarzu szkolnym

-quizy, gry, krzyżówki i konkursy o tematyce globalnej

-pokazy filmów i zdjęć

Joanna Pelczar

Partner szkoły

nowy styl 1

Piosenka "Nasza Szkoła"

skrzaty

Kronika Klas I-III

Kronikarz

Kliknij skrzata

Blog ŚWIETLICOWY ZAKĄTEK

unesco logo

blog

Galeria prac plastycznych

arte1

Gazetka "Puk! Puk! Czternastka"

Jesteś osobą, która odwiedziła naszą stronę.

W tej chwili

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Dane teleadresowe

© 2014 Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie

38-400 Krosno