Konferencja informacyjna

Wpisane przez: p. M. Pelczar
Odsłony: 1479

Konferencja w Warszawie

     W dniu 13 grudnia 2013r. w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Edukacja globalna zadaniem każdego nauczyciela". W wyniku działań podjętych przez nauczycieli oraz projektu napisanego przez p. Katarzynę Rygiel-Hałucha, p. Renatę Nowak-Kogut i p. Marzenę Pelczar nasza szkoła została nagrodzona i uzyskała czwarte miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt edukacyjny o tematyce globalnej. W konferencji uczestniczyły autorki projektu.
Konferencja rozpoczęła się o godzinie 11.00 i trwała do godziny 15.30. Konferencję rozpoczęło wystąpienie Wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji p. Marleny Fałkowskiej oraz Radcy Ministra, Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej p. Magdaleny Budkus. W trakcie konferencji możnabyło wysłuchać wielu ciekawych prezentacji i wystąpień poruszających tematykę edukacji globalnej.
Plan konferencji obejmował:

  • Wystąpienie p. Beaty Kita-Sposób Naczelnika Wydziału komunikacji Społecznej, Edukacji Globalnej i Wolontariatu z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
  • Wystąpienie dr Katarzyny Jasikowskiej – „Edukacja globalna w Polsce jako droga ku wychowaniu dobrych ludzi i odpowiedzialnych obywateli w zglobalizowanym świecie".
  • Wystąpienie dr Agaty Świdzińskiej „Kluczowa kompetencja-globalny obywatel świata. Perspektywa pedagoga".
  • Wystąpienie Magdaleny Chedagłównej specjalistki Ministerstwa Środowiska Departamentu Informacji o Środowisku „Zrównoważony rozwój w kontekście edukacji globalnej".
  • Wystąpienie Kaliny Grela-Łężak oraz Roberta Łężaka „Nowe kompetencje nauczyciela jako mentora, lidera trenera edukacji.
  • Przedstawione zostały także rezultaty projektu, podsumowanie działań oraz uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i certyfikatów.


foto1

Przewiń na górę