W dniach 19-26 listopada 2016 roku odbył się kolejny wyjazd w ramach projektu Erasmus plus „BAW SIĘ ZE MNĄ I UCZ MNIE”.

Wpisane przez: p. Anna Antoniuk
Odsłony: 977

erasmusplusGrupa 9 nauczycieli  i 10 uczniów tym razem odwiedziła piękną wyspę Sycylię. Szkoła w malowniczym miasteczku Misilmeri niedaleko Palermo była gospodarzem spotkania, w którym oprócz nas brali udział również uczniowie i nauczyciele  z Hiszpanii, Cypru oraz Turcji, czyli wszyscy uczestnicy projektu. W czasie tego tygodniowego pobytu na wyspie mogliśmy się przekonać o gościnności i serdeczności naszych włoskich gospodarzy. Miłe przyjęcie, ciekawe spotkania, wymiana doświadczeń, wspólny taniec na zakończenie spotkania na długo pozostaną w naszej pamięci. Program pobytu obejmował nie tylko spotkania w szkole, mogliśmy także zobaczyć kilka wspaniałych sycylijskich  miejscowości, takich jak nadmorskie turystyczne Cefalu, Marsalę - słynącą na całym świecie ze wspaniałego wina, Salinas czy też Erice - cudowne miasteczko położone wysoko w górach. Największe wrażenie wywarło jednak na nas Palermo - kulturalna i przemysłowa stolica wyspy, które mogliśmy zwiedzić pod koniec naszego pobytu. Wspaniałe zabytki - kościoły, place, fontanna Pretoria, teatr Massimo di Palermo, Pałac Królewski zwany Pałacem Normanów, ogromny port, mnóstwo zieleni, tłumy ludzi na ulicach -to wszystko zobaczyliśmy na własne oczy. Każdy z nas chciał też skosztować specjałów sycylijskiej kuchni. Spróbowaliśmy oczywiście caponaty, pasty, pizzy oraz frutti di mare.

Zakupiliśmy tez przed wyjazdem do domu różne pamiątki, które z pewnością będą nam przypominały  Sycylię i gościnnych gospodarzy.

Zobaczyliśmy tu piękne i ciekawe miejsca, poznaliśmy tu fajnych ludzi, kolegów i koleżanki. Czekamy  teraz na ich przyjazd do Polski. Zapraszamy !

Przewiń na górę