Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

EuroWeek - tam każdy dzień jest ciekawy

Wpisane przez: p. Beata Ślączka
Odsłony: 1091

ew

           

           W dniach od 9-13.10. 2017 r.  45 uczniów naszej szkoły już po raz drugi uczestniczyło w specjalistycznym obozie szkoleniowym języka angielskiego tym razem  w pięknej miejscowości Długopole Zdrój położonej w Kotlinie Kłodzkiej.

            Pod kierunkiem wolontariuszy z takich państw jak Indie, Azerbejdżan, Meksyk, Filipiny, Tajlandia, Wietnam, Turcja młodzież wzięła udział w warsztatach integracyjnych, grach i zabawach językowych, dyskusji. Uczniowie pracowali metodą projektu, odgrywali scenki a nawet kręcili filmiki, wszystko w języku angielskim. Dzięki temu doskonalili umiejętności językowe i świetnie się bawili.

            Zajęcia uatrakcyjnione były nauką tańców a przygotowane przez wolontariuszy prezentacje pozwoliły na ,,podróżowanie'' po świecie. Nie zabrakło też wycieczek zorganizowanych przez opiekunów do kopalni złota oraz przepięknej Polanicy Zdroju.

             Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali certyfikaty, ale w ich pamięci z pewnością pozostanie nie tylko wiedza i zdobyte umiejętności, ale doskonała zabawa z dużą dawką humoru i szczególna atmosfera charakterystyczna tylko dla tego obozu.

                                                                                                           Opiekunowie:

                                                                                                           Marzena Pelczar

                                                                                                Monika Wnęk

                                                                                              Renata Nowak

                                                                                           Agnieszka Szopa

                                                                                            Beata Ślączka

           

Przewiń na górę